روزنامه پیام زمان
  •  info@zamandaily.ir

  •  02188481891

  •   09123624182

روزنامه,پیام زمان,روزنامه پیام زمان,اخبار,امروز
ادمین ۹ دی ۱۴۰۱ در ۸:۰۲ ب٫ظ خبر قبلی خبر بعدی

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری گفت: هرگونه عوارض، مالیات و پیمان‌سپاری ارزی برای فعالان صنایع دستی که مشکل پیمان‌سپاری ارزی برای صادرات داشتند رفع می‌شود.

به گزارش خبرنگار پیام زمان، محسن رستمی- عزت‌الله ضرغامی در حاشیه‌ جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با ثبت جهانی شب یلدا در یونسکو، دنیا جایگاه شب یلدا را تحسین کرد. شب یلدا احترام به ارزش‌های فکری، ایدئولوژیک و قرآنی ماست. از ۳ هزار سال پیش هم پدران ما به این حقیقت دست یافته بودند.

وی همچنین با اشاره به تدوین لایحه بودجه سال آینده ادامه داد: لایحه احکام ثابت برای بودجه که برای اولین‌بار در دولت دارد انجام می‌گیرد اقدام مفیدی بود و وزارت میراث بخش مهمی از نظام مسائلش را در این لایحه دائمی حل کرد.

ضرغامی یادآور شد: یک هدیه‌ای برای فعالان صنایع دستی در این زمینه وجود دارد که مشکل پیمان‌سپاری ارزی که برای صادرات داشتند رفع می‌شود و هرگونه عوارض، مالیات و پیمان‌سپاری ارزی رفع می‌شود و راه صادرات تسهیل می‌شود.

وزیر میراث فرهنگی با بیان اینکه ما چهار اثر مهم را در یونسکو به ثبت رساندیم، اظهار کرد: از ۱۷ اثری که پیش از این ثبت کرده بودیم به ۲۱ اثر رسیدیم. مقام هفتم ما در دنیا ما به مقام ششم ارتقاء پیدا کردیم.

ضرغامی یادآور شد: ما امسال سهمیه ثبت اثر یا عنصر میراث فرهنگی ناملموس نداشتیم، اما با استفاده از ظرفیت بقیه کشورها مثل شب یلدا که با افغانستان انجام شد، مثل ترکمن‌دوزی که با ترکمنستان انجام شد و نیز ابریشم‌بافی و در نهایت موسیقی بربط یا عود که با همکاری سوریه انجام شد، در کنار ثبت عنصر میراث فرهنگی خوشنویسی، جایگاهمان را در جهان ارتقاء دادیم.