روزنامه پیام زمان
  •  info@zamandaily.ir

  •  02188481891

  •   09123624182

روزنامه,پیام زمان,روزنامه پیام زمان,اخبار,امروز
ادمین ۱۰ آبان ۱۳۹۹ در ۸:۵۴ ب٫ظ خبر قبلی خبر بعدی

وحدت در جامعه اسلامی زمینه ساز ظهور

خانم یاری – دکترای جامعه شناسی و مهدویت

 

اگر به آیه های ۴۴ و ۴۵ سوره انعام کمی دقت کنیم و ژرف اندیشی داشته باشیم؛ میبینیم که پروردگار منان میفرمایند: وقتی فراموش کردند آنچه را به آنها تذکر داده شده بود؛ درهای همه چیز را به روی آنها گشودیم تا جایی که خیلی خوشحال و سر خوش( از بی خدایی) شدند و در آن لحظه به یکباره همه چیز را از آنها گرفتیم؛ پس قطع کردیم دنباله ی زندگی این ظالمان را و ستایش مخصوص پروردگار جهانیان است.

در ابتدا خداوند اشاره میکنند به فراموشی پروردگار!

یعنی تمام زندگی را در دنیای پیرامون خود؛ خلاصه کردند! و فراموشی امام معصوم.

داخل پرانتز مطلبی را عرض کنم و آن اینکه در بین تمام علماء شیعه و غیر شیعه متواتر روایت داریم که امام زمان ظهور می کنند بعد از اینکه زمین را ظلم و جور فرا گرفته باشد و بعد از ظهور زمین را پر از قسط و عدل خواهد کرد. افزایش ظلم ‌در روی زمین به معنی افزایش ظالم نیست؛ چه بسا یک ظالم میتواند بر عده ی زیادی ظلم کند، چنانچه که هم اکنون در سطح کره ی زمین ظلم ‌بی نهایت صورت میگیرد، و مخصوصا که مسلمانان بیشتر آمار کشته شدگان را در طول روز دارند و با تاسف بیشتر اینکه این آمار کشته شدگان توسط خود مسلمانان صورت میگیرد. اینکه ما بحث تفرقه را بیش از اندازه در دین خود داریم و این مسئله ی تفرقه از جمله نگرانی های پیامبر اکرم (ص) برای بعد از خودشان بود؛ در زمان خلافت خلفای سه گانه با اینکه حضرت امیر المومنین بارها فرمودند: با استخوان در گلو و چشمهای پر از خار و خاشاک؛ جام حوادث را نوشیدم و خشم خود را فرو بردم و شکیبایی کردم تا تفرقه در بین مسلمانان رخ ندهد. و این سیستم فکری امیرالمومنین در زمان حیات امامان دیگر هم ادامه داشت؛ هر چند که اختلاف بین مسلمانان را هم داشتیم و متاسفانه داشتیم کسانی را که بر اقدامات امام زمان خود؛ ارزشی قائل نبودند؛ در زمان عباسیان چقدر کشتار داشتیم! در زمان شیخ مفید در مراسم غدیر در بغداد  ۱۴۰۰۰نفر را در یک جلسه سر بُریدند. و از این قبیل کشتار تا الان که بحث داعش و قمه زدن شیعیان در روزهای محرم را داریم؛ پس ظلم در جهان وجود دارد آن هم در سطحی گسترده و بدتر از آن، ظلم بوسیله ی دین به نام دین که این ظلم ناشی از بی عدالتی ست، و قرآن کریم در این دو آیه اشاره به این بی عدالتی میکند و میفرماید زمانی که فراموش کردند و ظلم کردند. اینکه در شرایط خاصی قرار داریم نسبت به امت های گذشته در زمان امامان قبلی؛ چون آنها وجود امامشان را درک کرده بودند و ما از این نعمت درک وجودی حضرت مهدی بی نصیب هستیم؛ و اینکه ما خیلی هم خود را بیچاره و بدبخت از لحاظ فقدان امام در بین خود نمی دانیم؛ چون امام را به طور  محسوس نداشتیم که حالا بدانیم چه بلایی بر سر ما آمده است!

مثل اینکه هزار سال پیش به مردم ‌می گفتند: برق لازم دارید؟ و آنها میگفتند نه؛ لزومی ندارد چون شمع داریم! چون آنها از برق استفاده نکرده بودند که بدانند فقدان برق تا چه حد میتواند سخت و سنگین باشد. در هر حال؛ چه ما درک این موضوع را داشته باشیم چه نداشته باشیم؛ خداوند منان به یکباره وجود مقدس امام زمان را برای ما ظاهر خواهند کرد؛ “بَغتَهََ” در آیه ی فوق فرمودند: به یکباره میفرستیم؛ و اینکه تمام دولتهای مخالف وجود مقدس حضرت ولی عصر به این نکته اذعان دارند که ظهور ایشان نزدیک است و آنها تمام تدابیر خود را بر این گماشته اند که بتوانند یا مانع ظهور شوند یا با آن مبارزه کنند. فقط یک مشکل وجود دارد برای آنها که ما یک جا به جایی قطب های مغناطیسی زمین را در پیش خواهیم داشت که مدتی زمین را تحت تاثیر خود قرار میدهد و آن جریان اینست که جای قطبهای زمین تغییر میکند و تشعشعات خورشید به زمین میرسد و چیزی شبیه انفجار یک بمب الکترو مغناطیسی، که برای مدت زمانی، تقریبا هیچ وسیله ی برقی کار نخواهد کرد یا جریان برق بسیار ضعیف خواهد شد که با توجه به این نکته؛ الان در غرب اکثر سلاح ها برقی هستند و ماهواره ها همه با جریان برق کار میکنند.

پس وقتی خداوند میفرمایند به یکباره قطع می کنیم و ظهور ولی عصر اتفاق خواهد افتاد و در نهایت کسانی که هم ایمان داشتند و هم به تفرقه دامن نزدند و پای امام زمان خود ایستادند، پیروز خواهند شد و  الحمدلله رب العالمین خواهند گفت.

 

https:www.inestagram.com/dr.s.yari.6