روزنامه پیام زمان
  •  info@zamandaily.ir

  •  02188481891

  •   09123624182

روزنامه,پیام زمان,روزنامه پیام زمان,اخبار,امروز
ادمین ۲۱ دی ۱۴۰۱ در ۴:۲۱ ب٫ظ خبر قبلی خبر بعدی

نهایی شدن اصلاحیه قانون شوراهای آموزش و پرورش

 

مدیرکل دفتر امور شوراهای آموزش‌وپرورش و مناطق آزاد تجاری از نهایی شدن اصلاحیه قانون شوراهای آموزش و پرورش خبر داد و گفت که پیشنهاد کرده‌ایم «شورای آموزش و پرورش کشور» ذیل این قانون تشکیل شود.

به گزارش خبرنگار روزنامه پیام زمان مریم پرنلو؛ با اشاره به بازنگری در قانون شوراهای آموزش و پرورش اظهار کرد: از خردادماه جاری که مسئولیت امور شوراها را بر عهده گرفتم اصلاح قانون شوراها کلید خورده بود، منتها به اتمام نرسیده بود.

وی افزود: کارگروهی را تشکیل دادیم و جلساتی به صورت مستمر برگزار شد تا به فرم نهایی اصلاحیه قانون رسیدیم.

مدیرکل دفتر امور شوراهای آموزش‌وپرورش و مناطق آزاد تجاری با اشاره به اینکه قانون شوراها در سال ۱۳۷۲ نوشته شده بود گفت: بندهایی از قانون، با شرایط فعلی تعارض پیدا کرده بود و برخی موارد نیازمند بازنگری جدی بود. این اصلاحیه تقریبا نهایی شده است و منتظریم وزیر تایید کند تا برای هیئت وزیران و نهایتا مجلس شورای اسلامی ارسال شود.

عابدی درباره مواردی که اصلاح شده‌اند نیز گفت: یکسری قوانین داشتیم که منقضی شده بودند و باید حذف و موارد جدید افزوده می‌شدند اما روی هم رفته در این قانون، «شورای آموزش و پرورش کشور» را دیده‌ایم. در شورای آموزش و پروش کشور چهار وزیر عضو هستند که رئیس جمهور یا معاون اول را به عنوان رئیس شورا و وزیر آموزش و پرورش را به عنوان دبیر شورا در نظر گرفتیم.

مدیرکل دفتر امور شوراهای آموزش‌وپرورش و مناطق آزاد تجاری در پاسخ به اینکه آیا شورای مذکور، موازی کاری با شورای عالی آموزش و پرورش نخواهد داشت؟ گفت: ما هم همین دغدغه را داشتیم اما با توجه به وظایف و ماموریت‌ها، وظیفه شورای عالی آموزش و پرورش قانونگذاری است، اما شورای آموزش و پرورش کشور، تدوین کننده قوانین است و نقش هماهنگی بین دستگاهی و تسهیل کننده روابط را ایفا می‌کند.