روزنامه پیام زمان
  •  info@zamandaily.ir

  •  02188481891

  •   09123624182

روزنامه,پیام زمان,روزنامه پیام زمان,اخبار,امروز
ادمین ۲۸ دی ۱۳۹۹ در ۴:۵۳ ق٫ظ خبر قبلی خبر بعدی

فاطمیه؛خط مقدم منتظرین امام زمان (عج)

خانم یاری- دکترای جامعه شناسی و مهدویت

 

یک سوال مهم در فاطمیه اینکه؛ مردم مسلمانی که وقتی پیغمبر اکرم وضو می گرفتند، ازدحام می کردند تا از قطرات وضوی پیغمبر بر سر و صورت خود بزنند و با آن قطرات تبرک می جستند!!

حالا چرا بعد از رحلت رسول اکرم، بر در خانه یگانه دختر و یادگار پیامبر خود رفتند و آنجا را به آتش کشیدند و دخترش را به فرموده خود حضرت زهرا، خرد و له کردند! آیا آب وضوی پیامبر بالاتر بود یا دختر ایشان؟!!

مگر بالای ۱۰۰ هزار نفر مسلمان در روز غدیر خم با امیرالمومنین بیعت نکردند! چه شد که بعد از رحلت رسول اکرم حتی پاسخ سلام ایشان را نمی دادند؟؟!! حتی بعد از شهادت ایشان نسبت به نماز خوان بودن او هم شک داشتند!!؟

مگر امام حسن را ندیده بودند که اول او را مجروح، بعد به دست همسرش شهید و بعد تابوت او را تیر باران کردند؟! مگر امام حسین را بارها ندیده بودند که پیامبر نسبت به ایشان چه عبارتهایی را به کار می برد؟ ولی او را مورد ضرب و شتم با شمشیر و نیزه و سنان و سنگ و چوب و حتی عصای پیرمردان به نیت قربت الی الله قرار دادند. و تمام کسانی که به این عزیزان ستم روا داشتند، همگی اذعان داشتند که خاندان رسول اکرم در خوبی و نیکی و تمام صفات عالیه انسانی؛ تک هستند و به عبارتی چرا خوبان در زمان خودشان تنها هستند و بودند؟

کمی ژرف اندیش باشیم؛ در کنار ولی خدا بودند و ولی خدا را کشتند. حتی در کنار او با قرآن او را کشتند، چون تمام مسلمانان در طول تاریخ ۱۴۰۰ ساله، قرآن را می خواندند اما امام خود را هم به بدترین وجه ممکن به شهادت رساندند. یکی از دلایل غربت اولیا خدا این است که مردم مسلمان سر دو راهی تعلقات الهی و امام قرار می گیرند؛ تعلقات الهی یعنی تمسک به قرآن بدون امام،مگر قرآن را نباید امام شرح و تفسیر کند، پس چرا قرآن هست اما، مربی آن نیست؟ مگر دانشگاه بدون استاد می شود؟

و سوال دیگر اینکه؛ این همه یورش و هجوم و غصب و تحریم اقتصادی و فشار در زمان رحلت رسول بر خانواده ایشان یعنی یگانه دخترشان برای چه بود؟ چون نقشه هایشان با دفاع از امام زمان حضرت زهرا روبرو شد، بنابراین با لگد به جان حضرت افتادند، همان دختر پیامبری که آب وضوی پدرش را برای تبرک می بردند!

سوال دیگر اینکه مگر تمام شیعه و سنی این حدیث را دهان به دهان نقل نکرده اند که؛ هر کس امام زمان خودش را نشناسد و از دنیا برود به مرگ جاهلیت مرده است!

خب سوال بعدی! آیا فاطمه زهرا امام زمان خودش را می شناخت یا نمی شناخت؟ و امام زمان زهرای مرضیه که بود؟ اگر نمی شناخت که کافر بوده! اگر می شناخت که چطور ممکن است آن شخص بوده باشد، در حالی که زهرای مرضیه ۱۴۰۰ سال است که قبرش پنهان است!

ما چقدر امام زمان خود را می شناسیم؟ ما چه هزینه ای برای دفاع از تنهایی و غربت و آوارگی امام زمان خود کرده ایم؟ ما چقدر قرآن ومقدسات را با امام زمان همراه کرده ایم؟ یک جریان انحرافی، در زمان پیامبر درست شده بود که اینطور محاسبه کرده بودند که اسلام بعد از پیامبر تمام می شود؛ چون هم نسلی پیامبر ندارد و هم ادامه وجود پیامبر به قرآن و عترت است؛ بنابراین باید کاری می کردند که هم شخص پیامبر ادامه پیدا نکند هم شخصیت ایشان.

قرآن و عترت را که جدا کنند و امام را حذف کنند، نقشه کشیدند که به خانه امیرالمومنین بریزند که در این حمله یا ۱- علی کشته میشود چون دعوا بود ۲- درگیری موجب تفرقه و آشوب و فتنه در امت می شود ۳- با مسالمت و صلح، علی با آنها بیعت می کند منتهی چون حضرت زهرای مرضیه آمدند دم درب منزل خویش، نقشه آنها بی اثر شد.

عجیب ترین تشییع جنازه تاریخ

حداقل باید ۱۲۰ هزار نفر برای تشییع و دفن بدن مطهر رسول اکرم بوده باشند، چون زمانی که پیامبر اکرم اعلام کردند قرار هست به حج بروند و این آخرین حج ایشان خواهد بود، ۱۲۰ هزار نفر  در آن حج پیامبر را همراهی کردند؛ پس طبیعی ست برای مراسم خاکسپاری ایشان، این جمعیت حاضر باشند، البته جمعیت آن زمان شهر مدینه و مکه احتمالا ۲۰۰ هزار نفر بوده باشد.

آیا پیامبر را همان روزی که از دنیا رفتند، دفن کردند؟ خیر ؛ سه روز بعد

سه روز بعد آیا برای این بوده که جمعیت بیشتری برای دفن و خاکسپاری بیایند؟

هنگام رحلت پیامبر؛ سر ایشان بر روی زانوی امیرالمومنین بود و در مسند احمدبن حنبل و تاریخ طبری، تاریخ ذهبی و بقیه منابع اهل سنت هم نقل شده که در مراسم غسل و تدفین پیامبر اکرم فقط ۷ نفر بودند!! علی بن ابیطالب؛ عباس بن عبدالمطلب، فضل بن عباس و قشم بن عباس . وقتی علی بن ابیطالب پیامبر اکرم را غسل میدهند و کفن می کنند؛ سلمان و ابوذر غفاری و فاطمه زهرا و امام حسن و امام حسین که آن زمان کودکانی بودند، را صدا زدند و ایشان جلو و بقیه پشت سر ایشان ایستادند و نماز میت خواندند.

در تاریخ نقل شده که در همین ۳ روز؛ عده ای از مردم مدینه آمدند و بر بدن پیامبر اکرم نماز خواندند ولی در لحظه تدفین ایشان، فقط ۷ نفر حضور داشتند. تازه همه هم نماز نخواندند و تعداد کمی نماز خواندند.

خب سوال؛ چه کاری مهم تر از تدفین بدن مطهر پیامبر داشتند؟ تاریخ می نویسد که بزرگان مهاجرین و انصار از جمله کسانی که بر کرسی خلافت نشستند؛ این روزها در سقیفه بنی ساعده جمع شده بودند. آیا مراسم ختم پیامبر نبود!!! بلکه جمع شده بودند تا جانشین پیامبر را انتخاب کنند، آیا جانشین پیامبر را مردم باید انتخاب میکردند؟ یا همان کسی که پیامبر را فرستاده است؟؟ چون باید شخصی انتخاب شود که تمام شرایط و ویژگی های هدایت و رهبری مردم را داشته باشد. پس چرا مردم به خود اجازه دادند که جانشین پیامبر را انتخاب کنند؟ احتمالا انتخاب خدا و رسولش را به استناد آیات زیادی در قرآن کریم که در روز ۱۸ ذی الحجه به مردم معرفی شده بود، قبول نداشتند و خود را بالاتر از خدا و رسول می دانستند.

تمام کتابهای تاریخی حاکی از این موضوع هست که جنازه پیامبر روی زمین بود و مردم برای انتخاب جانشین رفته بودند! سوال؛ آیا خدا و پیامبر نفهمیدند که باید جانشین انتخاب کنند و مردم نگران جانشین بودند ، این همه عجله اصلا برای چه بود؟ چرا اول دفن نکردند بعد برای انتخاب جانشین بروند؟ شاید فکر می کردند اگر دیرتر برسند چیزی را از دست می دهند، چون کلی با هم بحث می کردند.

دعوا سر جانشین پیامبر که هدایت گر مردم باشد، نبود، چون جامعه رهبر، حاکم و پیامبرش را با هم از دست داده بود و طبیعی ست که خیلی ها به جانشین بعد از پیامبر فکر کنند.

و در آخر کلامم، این سوال را دوباره مطرح میکنم که!!!

این همه سال ما هر سال سه دوره فاطمیه داشتیم و عزاداری و… پس چرا خود ما هر سال امام زمانمون و به تبعید و غربت و تنهایی وادار کردیم و هنوز هم نیازی نسبت به وجود ایشان حس نمیکنیم؟؟

آیا ماهم دچار این ویروس ذهنی و روانی نشدیم که قرآن کافیست و نیازی به امام نداریم؟

یا اگر نیاز داریم، برای رفع این نیاز نجات بخش بشری که تا حالا ۱۲ قرن از غیبت امام مهدی میگذرد، چه کردیم؟؟