روزنامه پیام زمان
  •  info@zamandaily.ir

  •  02188481891

  •   09123624182

روزنامه,پیام زمان,روزنامه پیام زمان,اخبار,امروز
ادمین ۳ آبان ۱۴۰۱ در ۳:۰۱ ب٫ظ خبر قبلی خبر بعدی

شرایط معافیت مددجویان کمیته امداد از هزینه‌های آب و برق اعلام شد

حسین خدرویسی روز سه‌شنبه در حاشیه یک نشست خبری در جمع خبرنگاران افزود: یکی از خدماتی که دولت در قانون بودجه ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی در نظر گرفته است؛ معافیت از پرداخت هزینه‌های آب و برق و گاز است.

به گزارش خبرنگار روزنامه پیام زمان مریم پرنلو، وی اظهار داشت: مددجویان به منظور بهره‌مندی از این معافیت باید با دقت و صرفه‌جویی کامل (در قالب فرمول و شرایط اعلامی آیین‌نامه اجرایی) مصرف کنند. برای نمونه جهت معافیت از هزینه‌های برق باید ۵۰ درصد از الگوی مصرف، مصرف برق داشته باشند. در مصرف آب یک سوم الگوی مصرف و در مصرف گاز نیز در سه پله نخست مصرفی (از ۱۲ پله) قرار گرفته باشند.

خدرویسی ادامه داد: در نتیجه این معافیت شامل همه مددجویان نمی‌شود و صرفا مددجویان کم‌مصرفی که در قالب شرایط آیین نامه اجرایی مصرف کنند، از این معافیت برخوردار می‌شوند.

وی با اشاره به همکاری و هماهنگی شرکت‌های آب و برق و گاز با کمیته امداد در این زمینه نیز افزود: بر اساس پیگیری‌های ادارات شهرستان و استانی هم تمامی اطلاعات بین دستگاهی رد و بدل شده و برخی مددجویان از این معافیت استفاده می‌کنند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد تصریح کرد: بنابر تصور عمومی، همه ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار نفر مددجوی این کمیته باید از این خدمات استفاده کنند، اما برخی از مددجویان اعم از سالمندان در نزد فرزندان و اقوام زندگی می‌کنند و بر این اساس، نمی‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند.

وی افزود: برخی از مددجویان نیز در نقاط روستائی سکونت داشته و تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب نبوده و گازکشی نیز نداشته و بنابراین از خدمت نام‌برده استفاده نمی‌کنند.

خدرویسی ادامه داد: برخی مددجویان نیز در اماکن عمومی همچون حسینیه‌ها، مساجد، کارخانه‌ها و دیگر واحدهای عمومی و درمانی سکونت داشته و انشعاب مسکونی ندارند؛ برخی از این جمعیت نیز در مجتمع‌های مسکونی مستاجر بوده و دارای انشعابات آب و برق و گاز مشاء هستند. این گروه نیز به دلیل عدم انشعاب خصوصی (به نام خود) از این معافیت برخوردار نمی‌شوند.

خدرویسی ضمن تاکید بر ضرورت صرفه‌جویی در مصرف آب و برق و گاز، تاکید کرد: مددجویان جابجایی منازل را نیز به مددکاران اطلاع دهند و شماره کنتور و قبض آب و برق و گاز جدید را برای ثبت در اختیار مددکاران بگذارند.

وی یادآور شد: برای استفاده از این معافیت محدودیت زمانی وجود نداشته و مددجویان در صورت رعایت الگوی مصرفی نام‌برده می‌توانند از این معافیت با ارائه شماره قبض محل سکونت بهره‌مند شوند.