روزنامه پیام زمان
  •  info@zamandaily.ir

  •  02188481891

  •   09123624182

روزنامه,پیام زمان,روزنامه پیام زمان,اخبار,امروز
ادمین ۱ بهمن ۱۳۹۸ در ۸:۰۸ ب٫ظ خبر قبلی خبر بعدی

حمایت آمریکایی‌ها از محاکمه و برکناری ترامپ

 

تازه ترین نظرسنجی نشان می‌دهد اکثر آمریکایی‌ها بر این باورند که مجلس سنا باید دونالد ترامپ را محاکمه و از قدرت برکنار کند.

به گزارش زمان، نظرسنجی جدید موسسه اس اس آر اس که برای شبکه سی ان ان انجام شده، حاکی است که ۵۱ درصد شهروندان آمریکایی از محاکمه و برکناری دونالد ترامپ توسط مجلس سنا حمایت می‌کنند.بر اساس این گزارش، نظرسنجی سی ان ان روز دوشنبه قبل از آغاز محاکمه رسمی ترامپ در مجلس سنا منتشر شده است. ۴۵درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی هم با محاکمه و برکناری ترامپ توسط مجلس سنا ابراز مخالفت کرده و ۴ درصد نیز گفته‌اند که هیچ نظری ندارند.این در شرایطی است که ۸۹ درصد طرفداران حزب دموکرات گفته‌اند که از محاکمه و برکناری ترامپ حمایت می‌کنند و در مقابل ۸۹ درصد جمهوریخواهان با این مساله مخالفت کرده‌اند.از سوی دیگر ۴۸ درصد مستقل‌ها نیز گفته‌اند که سنا باید ترامپ را محاکمه کند و ۴۶ درصد رای دهندگان مستقل نیز با محاکمه ترامپ مخالفت کرده‌اند.در عین حال، ۶۹ درصد آمریکایی‌ها گفته‌اند که محاکمه و استیضاح ترامپ باید شامل شهودی شود که تاکنون در مجلس نمایندگان آمریکا شهادت نداده‌اند.بیش از ۵۸ درصد آمریکایی‌ها نیز معتقدند که ترامپ از قدرت و اختیارات ریاست جمهوری برای منافع سیاسی و شخصی سوء استفاده کرده است. ۵۷ درصد آمریکایی‌ها نیز گفته‌اند که ترامپ مانع از تحقیقات مجلس نمایندگان درباره پرونده جنجالی اوکراین شده است.

 

آغاز رسیدگی به روند استیضاح ترامپ در سنای آمریکا

روند دادرسی لوایح استیضاح دونالد ترامپ در مجلس سنای آمریکا از اول بهمن ماه از سر گرفته شد. دادگاه استیضاح رئیس‌جمهوری آمریکا در سنا قرار است شش روز در هفته جریان داشته باشد.مجلس نمایندگان آمریکا رأی به استیضاح دونالد ترامپ داده و در همین راستا نیز ادامه این روند به مانند دادگاه در مجلس سنا ادامه می‌یابد.مجلس نمایندگان آمریکا روز ۲۸ دی ترامپ را متهم کرد که با سوءاستفاده از قدرت نهاد تحت ریاستش بر دولت اوکراین فشار آورده تا در انتخابات ایالات متحده، برای رسیدن به منافع سیاسی خود (دونالد ترامپ)، دخالت کند؛ و سپس تلاش کرده تا با ممانعت از انجام تحقیقات در مورد این کار خلاف، بر قضایا سرپوش بگذارد.