روزنامه پیام زمان
  •  info@zamandaily.ir

  •  02188481891

  •   09123624182

روزنامه,پیام زمان,روزنامه پیام زمان,اخبار,امروز
ادمین ۲۸ آذر ۱۴۰۲ در ۸:۵۸ ب٫ظ خبر قبلی خبر بعدی

تهیه سند جامع حفاظت فیزیکی از منابع طبیعی در آینده نزدیک

 

سرهنگ علی ملکی آهنگران گفت: فرهنگ منابع طبیعی قابلیت تکثیر در بین مردم را دارد و نگاه اجتماعی در حفاظت یک راهبرد اساسی محسوب می‌شود.

به گزارش مریم پرنلو خبرنگار روزنامه پیام زمان؛ وی افزود: منابع طبیعی نقش اساسی در ایمنی و امنیت غذایی دارد و هرگونه تخریب و دست‌اندازی به طبیعت ضمن وارد کردن آسیب به امنیت غذایی جامعه، امنیت زیستی را هم تهدید می‌کند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور با اشاره به اولویت داشتن حفاظت در سازمان منابع طبیعی ادامه داد: جنگل، مرتع و بیابان موهبت‌های الهی هستند و حفظ وضع موجود، بستر مناسب را برای احیا و توسعه فراهم می‌سازد و برای تحقق این مهم علاوه بر حفاظت، ضرورت ارزیابی توان اکولوژیک موضوعی اساسی و مهم است.

آهنگران با بیان اینکه سند جامع حفاظت فیزیکی منابع طبیعی و آبخیزداری با رویکرد اجتماعی و توجه ویژه به بهره‌وری در دست تهیه است، خاطرنشان کرد: ترسیم چشم‌اندازها و راهبردهای اساسی، اقدامات جهادی موثری را در زمینه بهبود ضریب حفاظتی به دنبال خواهد داشت.

براساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور، آهنگران همچنین یادآوری کرد: ابعاد مختلف سند جامع حفاظت با در نظر داشتن شرایط  اقلیمی و مناطق رویشی کشور تهیه می‌شود و راهبردهای اجرایی تعیین‌شده براساس نحوه پیشگیری و مقابله با عوامل تخریب منابع طبیعی است و مسیرهای اجرایی مطلوبی را برای رسیدن به اهداف توسعه پایدار و حفظ منابع طبیعی کشور ترسیم می‌کند.