روزنامه پیام زمان
  •  info@zamandaily.ir

  •  02188481891

  •   09123624182

روزنامه,پیام زمان,روزنامه پیام زمان,اخبار,امروز
ادمین ۷ تیر ۱۴۰۱ در ۱۰:۵۰ ق٫ظ خبر قبلی خبر بعدی

مجلس پشت پرده استیضاح وزیر صمت را روشن کند

افشاگری یا استیضاح ؟

 

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی از نامه ۴۰ نماینده به رییس مجلس شورای اسلامی برای تعیین تکلیف پشت پرده استیضاح وزیر صمت خبر داد.

به گزارش زمان، علی اکبر علیزاده از نامه ۴۰ نماینده به رییس مجلس شورای اسلامی به جهت بررسی اخبار منتشر شده پیرامون فشار دو نماینده مجلس برای انتصابات به فاطمی امین خبر داد. نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: در بین نمایندگان مطرح شده است که دو نفر از وکلای ملت درخواست های غیرقانونی مبنی بر انتصاب برخی افراد از وزیر صمت دارند و به همین علت برای استیضاح وزیر صنعت معدن تجارت فشار می‌آورند. عضو فراکسیون انقلاب اسلامی ادامه داد: نمایندگان در این نامه خواستار تعیین تکلیف این موضوع شده اند، وکلای ملت منتظر پیگیری و پاسخ رییس مجلس هستند.

 

هشدار وزیر صمت به افشای اسامی دخالت‌کنندگان در انتصابات

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه وزیر صمت هرگونه فشار برای انتصابات از سوی استیضاح کنندگان را رد کرد، اظهار داشت: وزیر اعلام کرد کسانی که از این فرصت و حربه برای فشار در انتصابات استفاده می کنند، جزو امضاکنندگان استیضاح نبودند و نیستند و اگر لازم شد اسامی این افراد را اعلام خواهم کرد.

مصطفی رضا حسینی قطب آبادی در خصوص جلسه دیروز کمیسیون صنایع با استیضاح کنندگان گفت: در ابتدای جلسه طاهری رئیس کمیسیون صنایع، بندهای مختلف استیضاح را تشریح کرد و بعد از آن سیاهکلی نماینده مردم قزوین به عنوان طراح این استیضاح دو سوال خود در مورد مشکلات صنعت خودرو و مشکلات توسعه معادن را مطرح نمود. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: در ادمه استیضاح کنندگان نگرانی‌ها و دغدغه های خود را مطرح کردند. وزیر صمت نیز به سوالات نمایندگان پاسخ داد. وی با بیان اینکه بنده از استیضاح کنندگان بودم و امضای خود را پس گرفتم، افزود: پاسخ‌های وزیر قانع کننده بود. رضا حسینی تاکید کرد: در ۴۳ سال گذشته خودروسازی ها با این روند معیوب کار کردند، همه دولت‌ها به دنبال تولید خودروی ملی و واگذاری خودرو سازی ها بودند اما هیچکدام به این هدف دست نیافتند. وزیر آخرین حلقه مسئولان در حوزه خودروسازی است و دولت باید تکلیف واگذاری خودرو سازی ها را روشن کند. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: نمایندگان نسبت به افزایش ۱۸ درصدی قیمت خودرو اعتراض داشتند، که وزیر اعلام کرد تصمیم گیری در این خصوص در نشست سران قوا با حضور کارشناسان مختلف دولت و مجلس انجام شده است و وزیر مجری این تصمیمات است.رضا حسینی با تاکید بر اینکه اگر وزیر استیضاح شود خودرو ارزان نخواهد شد، گفت: این استیضاح دردی را دوا نخواهد کرد. وی ادامه داد: استیضاح کنندگان از وزیر خواستند که در انتخاب مدیران در سطوح بالا و میانی افرادی توانمند متخصص و با تجربه را انتخاب کند تغییر در ساختار وزارت صمت و همچنین استفاده از افراد باتجربه از موضوعات مورد نظر نمایندگان بود. رضا حسینی با بیان اینکه وزیر صمت هرگونه فشار برای انتصابات از سوی استیضاح کنندگان را رد کرد و اظهار داشت: وزیر اعلام کرد کسانی که از این فرصت و حربه برای فشار در انتصابات استفاده می کنند، جزو امضاکنندگان استیضاح نبودند و نیستند و اگر لازم شد اسامی این افراد را اعلام خواهم کرد.

عضو فراکسیون انقلاب مجلس نیز در تشریح توضیحات وزیر صمت درمورد توصیه‌نامه‌های نمایندگان برای انتصابات در جلسه کمیسیون اصل ۹۰ گفت: وزیر صمت در این جلسه به سوالات نمایندگان و استیضاح‌کنندگان پاسخ داد و برنامه‌های خود را برای ایجاد تحول در صنایع و معادن کشور بیان کرد.عضو فراکسیون انقلاب اسلامی پاسخ‌های وزیر به سوالات نمایندگان را قانع کننده خواند و گفت: وزیر صمت برنامه‌های خوبی برای توسعه معادن و حل مشکلات خودرو و صنایع کشور دارد.نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از سوالات نمایندگان این بود که چه کسانی شما را تحت فشار گذاشتند، باید به صراحت بیان کنید، اظهار داشت: وزیر صمت اعلام کرد، فردی به صورت مستقیم بنده را تحت فشار قرار نداده است، اما بسیاری از نمایندگان رایزنی می‌کند و  توصیه‌هایی در انتصابات دارند.