روزنامه پیام زمان
  •  info@zamandaily.ir

  •  02188481891

  •   09123624182

روزنامه,پیام زمان,روزنامه پیام زمان,اخبار,امروز
ادمین ۱۴ آذر ۱۴۰۱ در ۴:۲۰ ب٫ظ خبر قبلی خبر بعدی

افزایش ۸۰ درصدی سقف تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگان

 

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی از افزایش ۸۰ درصدی سقف تعهدات و افزایش ۱۲۰درصدی سهم این سازمان در بیمه تکمیلی بازنشستگان خبر داد.

به گزارش خبرنگار روزنامه پیام زمان مریم پرنلو، میرهاشم موسوی در دیدار رئیس هیأت‌مدیره کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی و نیز تعدادی از رؤسای کانون‌های بازنشستگان، اظهار داشت: سازمان تأمین‌اجتماعی در موضوع بیمه تکمیلی بازنشستگان، نقش مشورتی و حمایتی دارد و شرکت بیمه‌گر نیز باید خدمات، خسارت و تعهدات را در موعد مقرر انجام دهد تا اثربخشی و رضایتمندی بازنشستگان را در پی داشته باشد.

وی افزود: مساله درمان بازنشستگان همواره یک اولویت برای کشور و دولت و سازمان تأمین‌اجتماعی است و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز موضوع درمان بازنشستگان را مورد تأکید قرار داده‌اند و چند جلسه هم با موضوع بیمه تکمیلی بازنشستگان برگزار شد که جوانب مختلف موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

موسوی گفت: بهبود و ارتقای سطح درمان بازنشستگان نیز از اولویت‌های سازمان تأمین‌اجتماعی است و با وجود محدودیت و مشکلات تأمین منابع، امسال ۵۰ درصد حق بیمه تکمیلی بازنشستگان از سوی سازمان تأمین ‌اجتماعی پرداخت خواهد شد و به این ترتیب سازمان تأمین ‌اجتماعی با افزایش ایجاد شده در سقف تعهدات قرارداد، به ازای هر فرد بازنشسته و مستمری‌بگیر تحت پوشش، ماهانه مبلغ ۱۰۲ هزار و ۵۰۰ تومان از مبلغ حق بیمه تکمیلی را پرداخت خواهد کرد.

وی افزود: توسعه مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی نیز با توجه به اقتضای سن بازنشستگان و ابتلای قشر سالمند به بیماری‌های مزمن و صعب‌العلاج مورد تأکید است.

به گفته او، تعداد افرادی که تحت پوشش خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان و مستمری‌بگیران خواهند بود، بیش از چهار میلیون نفر است و مبلغ ریالی مشارکت سازمان تأمین‌اجتماعی در پرداخت حق بیمه تکمیلی این قشر نسبت به سال گذشته، بیش از ۱۲۰ درصد افزایش یافته است.