روزنامه پیام زمان
  •  info@zamandaily.ir

  •  02188481891

  •   09123624182

روزنامه,پیام زمان,روزنامه پیام زمان,اخبار,امروز
ادمین ۴ مهر ۱۴۰۰ در ۱:۴۳ ب٫ظ خبر قبلی خبر بعدی

از اربعین حسین تا ظهور مهدی (عج)

 

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین/  السلام علیک یا بقیه الله

دکتر یاری- حدود ۱۳۸۲ سال پیش.. چهلمین روز شهادت جانسوز و جانگداز سومین امام شیعیان یعنی حسین بن علی علیه السلام و یاران وفادارش در سرزمین عراق شهر کربلا، عده ی کمی زن و کودک و چند مرد گرد قبوری از شهدا مراسم اولین اربعین را برگزار کردند.
۴۰ روز از عاشورای سال۶۱ هجری گذشته، روزی که امام و رهبر جامعه ی اسلامی؛ جانشین پیامبر اکرم صلوات الله علیه توسط پیروان و مسلمانان که بعضا علماء و دانشمندان دینی بودند به طرز بسیار دَد منشانه ای به شهادت رسیدند؛ قاتلینی که کارشان را یک امر الهی و مورد قبول خداوند میدانستند و کاملا تحت یک هیپنوتیزم و شستشویی ذهنی واقع و تربیت شده بودند و ما بعد از گذشت حدود ۱۳ قرن همچنان این نوع دیدگاه را به شکلی دیگر در زمان حال و کنونی شاهد هستیم. منتهی یک تفاوت چشمگیر و قابل تأمل رخ داده که جای اندیشیدن دارد و آن نسل جوان و انسانهای فرهیخته ای هستند که بدون تفکر و تحقیق دست به کاری نمیزنند؛ آنها اکنون در سال ۱۴۴۳ قمری در اربعین حسینی در کربلا بالغ بر میلیون ها نفر از ۹۰ کشور جهان با انواع فرهنگ ها، زبان ها، آئین ها، مذهب ها و… گرد هم جمع شده اند فارغ از هر گونه تفکر مسموم، تقلید بدون تحقیق، پیروی بدون دلیل،اطاعت محض بدون چون و چرای جاهلی و خواهان رهبری و مدیریت شخصی بر جهان هستند که همان منجی عالم بشریت است؛ کسی که برای نجات بشر امروز از انواع کشتارها، بدبختی ها، بیماری ها، نکبت ها و ظلم های فاحش به زنان و کودکان بی دفاع می آید. جامعه ی بشری امروز؛ بسیار شبیه یک جامعه ی بی نظم و سرگردان و بی پناه شده و این تجمع چند میلیونی به نمایندگی از مردم کشورهای خود آمده اند تا با یک جنگ و قیام بدون خونریزی و در کمال صلح و همدلی و وفاداری به هدف بزرگ خود و هدف بزرگ انسانیت نائل شوند.
جالب است که سالیانی ست که جنایتکاران تاریخ، تمام تلاش خود را معطوف این قضیه کردند که بتوانند آن را خاموش و منهدم کنند؛ چه جنایتکارانی که در لباس اسلامی بودند و چه غیر اسلامی، اما خوشبختانه موفق نشدند، فقط دست خود را به خون انسانهای بی گناه و خواهان آزادی و آرامش و صلح جهانی آلوده کردند یعنی همان آتش زیر خاکستر سال ۶۱ هجری اکنون کاملا روشن و گداخته شده تا بسوزاند ریشه ی انواع ظلم ها و نابسامانی های بشری را.
خون به ناحق ریخته ی حسین بن علی اکنون درخت عزت و شرف انسانیت را کاملا بارور کرده و انسانها به یک خودشناسی عالی رسیده اند که رهبر آنان باید شخصی باشد که قیمت انسانیت را بداند و بشناسد و او کسی است که هر چند مردم جهان و حتی مسلمانان و شیعیان متأسفانه خیلی خوب او را نمیشناسند. اما یک جمله را سرلوحه ی تمام افکار و اندیشه های خود قرار دهیم و آن جمله اینست؛ حسین بن علی علیه السلام فرمودند: اگر به من فرصت زندگی در زمان حیات مهدی موعود را بدهند تمام عمرم را خادم و سرباز او خواهم بود.
پس جهانی که سالیانی ست عاشق و دیوانه ی حسین بن علی ست بداند که همان سیدالشهداء عاشق و بیقرار مهدی موعود ست. احتمال قوی از امروز اگر زمانی را برای شناخت این اکسیر عظیم و کیمیای حیات صرف کنیم، حتما و قطع به یقین سعادتمند و سربلند و سلامت و شاد خواهیم بود.